به گزارش روابط عمومی شرکت توسعه ومدیریت بنادر وفرودگاههای منطقه آزاد کیش، علی عرب بابیان اینکه نیروی انسانی جزو ارزشمندترین منابع هر ارگان ونهادی است گفت: آنچه دربدو فعالیتم در این مجموعه به عنوان یکی از مهمترین شاخصه های برنامه ریزی مدنظر قرار گرفت توجه به وضعیت روحی، نشاط وعملکرد نیروی انسانی شاغل دراین شرکت بوده است.
وی افزود: در حوزه هایی که نیروی انسانی ارائه دهنده خدمات به مردم است باید این نیروها به لحاظ روحیه ونشاط از وضعیت خوبی برخوردار باشند که در برخورداری از این شادابی عوامل مختلفی درنشاط آفرینی برای نیروی انسانی موثر است.
عرب تصریح کرد: در ابتدای رسیدگی به این موضوع، پیگیری فعالیت های ورزشی به عنوان راهکار بهبود سلامت روح و روان افراد در برنامه اجرایی این مجموعه قرار گرفت . جزیره کیش به لحاظ امکانات ورزشی در سطح بسیار خوبی قرار دارد اما بسیاری از پرسنل بنادر وفرودگاهها که براساس شیفت بندی کار می کنند به لحاظ تداخل شیفت کاری با ساعت فعالیت کلاس ها وسالن های ورزشی امکان استفاده از این امکانات را نداشتند. لذا یکی از موضوعات ما که از جمله الزامات بنادر کشوری نیز هست ایجاد شرایط به گونه ای بود که کارکنان بنادر وفرودگاهها با توجه به زمان و شیفت های کاری بتوانند درساعات غیرکاری خود محلی برای ورزش وتمرین داشته باشند. به همین منظور به همت مدیرعامل قبل این مجموعه کاربری یک باب سوله در سال ۱۳۹۷ در بندرگاه تجاری کیش به سالن ورزشی تغییر داده شد.وی درادامه گفت: سالن چند منظوره ملوانان دارای زمینهای والیبال، بسکتبال، فوتبال گل کوچک و بدمینتون است . پینگ پنگ ، فوتبالدستی و دارت نیز دیگر رشته هایی است که امکانات آن دراین سالن وجود دارد که مهرماه سال گذشته همزمان با هفته تربیت بدنی افتتاح شد.

علی عرب: نیروی انسانی با انگیزه لازمه چابک سازی شرکت است.مدیرعامل شرکت توسعه ومدیریت بنادر وفرودگاههای منطقه آزاد کیش پویایی و ایجاد انگیزه در منابع انسانی را عامل اصلی چابک سازی وتوانمند شدن این شرکت عنوان کرد.

مدیرعامل شرکت توسعه ومدیریت بنادر وفرودگاههای منطقه آزاد کیش گفت: در حال حاضر بازی ها ومسابقات رشته های والیبال، بسکتبال ، فوتبال گل کوچک ، شطرنج ، دارت ، بدمینتون ، فوتبالدستی و تنیس روی میز در این سالن برگزار می شود و علاوه بر این رشته ها بانوان وآقایان شاغل در این شرکت می توانند در بازی ها و مسابقات تفریحی مانند هفت سنگ ، طناب کشی و.‌‌‌‌‌…… نیز شرکت کنند.علی عرب با اشاره به برگزاری اولین دوره مسابقات دراین مجموعه ورزشی که درگرامیداشت پیروزی انقلاب اسلامی سال گذشته برگزار شد اظهار داشت : این مسابقات با عنوان جام دهه مبارک فجر با حضور ۱۸۶ نفر از کارکنان مرد و بانوان طی دو هفته از ۸ تا۲۲ بهمن در رشته های والیبال ، فوتبال گل کوچک، تنیس روی میز ، دارت و فوتبالدستی برگزار شد که درپایان نیز درآیینی با حضور مسئولان شرکت به تیم ها ونفرات برتر جایزه داده شد.
وی افزود: دومین دوره مسابقات کارکنان هم با عنوان جام رمضان از ۲۱ اردیبهشت امسال در ۸ رشته ویژه آقایان و ۷ رشته برای بانوان شامل والیبال ۴ نفره ، طناب کشی ، هفت سنگ به صورت تیمی و دارت ، فوتبالدستی ، تنیس روی میز ، دو ۲۰۰ متر و پرتاب پنالتی بسکتبال درحال برگزاریست که در این دوره از رقابت ها با استقبال شرکت کنندگان تعداد حاضرین در مسابقات به ۲۱۵ نفر رسیده است این آمار نشان می دهد انجام این طرح تاثیر خوبی درشادابی ونشاط کارکنان داشته است .
علی عرب گفت: گرد هم آمدن کارکنان درفضایی خارج از محیط کار برای پرداختن به فعالیتی گروهی و سلامت که لحظات شاد ومفرحی برای آنان ایجاد می کند و همچنین توجه مسئولان شرکت به حضور کارکنان دراین فعالیت ها با برگزاری مسابقات ، اهدای جوایزو بازدید از برنامه های ورزشی زمینه ساز ارتقاء سلامت روانی وجسمی کارکنان است.وی درپایان تاکید کرد: برگزاری مسابقاتی درسطح استان وکشور با عنوان جام بنادر ، جام فرودگاهها و… از دیگر برنامه هایی است که درجهت افزایش سلامت روحی وجسمی پرسنل وارتقاء بهره وری نیروی انسانی در دست برنامه ریزی واقدام است.